English  
 (About Us)
 

Ana Sayfa        Firma Profili       Hizmetlerimiz       Ürünler ve Üretim       Yetiştirici Bilgileri       Hasat Tarihleri       Sertifikalarımız       Linkler       İletişim

İrgeler tarım eğitim çalışmaları devam ediyor < geri


< tüm haberler

16-17 Nisan 2008 tarihleri arasında Antalya’da Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve Tohum Tescil ve Sertifikasyon Müdürlüğünden de ilgililerin katılımıyla  gerçekleşen  toplantıda  “5553 Sayılı Tohumculuk Kanununa” bağlı kayıt altına alma ve Sertifikasyon Yönetmelikleri konulu eğitim çalışması yapılmıştır. Konuda çalışan kamu ve özel sektör kuruluşlarından ilgililerin katıldığı toplantıya firmamız adına   Dr. Yaşar Erbil ve Ziraat Mühendisi Fevziye Kayili katılarak fidancılık sektöründe yaşanan sıkıntıları ilgilere aktarıp sorunların aşılmasına yönelik çözüm önerilerini sunmuşlardır.

26-28 Şubat 2008 tarihleri arasında Çanakkale Tarım İl Müdürlüğü ve Ziraat Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen “Meyvecilikte Budama ve Terbiye Yöntemleri” konulu seminere yöre üretilicileri ve teknik elemanlar yoğun ilgi göstermişlerdir. Seminerde.Teknik Danışmanımız  Dr. Yaşar Erbil Elma, Armut, Şeftali, Kiraz, Erik, Badem, Ayva ve Ceviz gibi meyve türlerinde uygulanan budama ve terbiye yöntemleri, meyvelerde yetiştiricilik konularında bilgi vermiş, ayrıca bazı  meyve  bahçelerinde uygulamalı budamalar yaparak üreticileri yaptıkları hatalar konusunda bilgilendirmiştir. Aynı eğitim programı çerçevesinde “Tarım Sigortaları” ve  Meyvecilikte Depolama”  konularında  da sunum yapılmıştır.

Sakarya ili Sapanca'' da 3-4 yaşlı, Uşak  ili Banaz ve Sivaslı''da 2 yaşlı bodur ve  yarı bodur anaçlı kiraz  bahçelerinde teknik danışmanımız Dr. Yaşar Erbil tarafından 5-7 Mart 2008 tarihlerinde budama uygulamaları yapldı. Üreticilere kirazlarda uygluanan  terbiye sistemleri  ve geniş açılı dal oluşturmak amacıyla yapmaları  gereken uygulamalar  gösterildi.

21.10.2007 tarihinde “Tarım Akademisi” tarafından Bursa İnegöl’ de organize edilen Şeker Bank ve İnegöl Ziraat Odası tarafından da desteklenen “Dünya Çapında İyi ve Karlı Meyveciliğin Püf Noktaları” isimli seminere yaklaşık 250 civarında meyve  üreticisi katılmıştır. Toplantıya İrgeler Tarım adına katılan Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. Yaşar Erbil “Meyveciliğin Genel Sorunları ve Çözüm Yollaı”, “Meyvecilikte Bitki Besleme Sorunları” konularında sunum yapmıştır. Yöre çiftçilerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda 9 farklı konuda sunum yapılmış ve çiftçilerin sorunlarına katılımcı akademisyen ve konu uzmanlarınca çözüm önerileri getirilmiştir.
   
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı meyveciliğin yeni başladığı köylerde  İrgeler Tarım Teknik Danışmanı Dr. Yaşar Erbil tarafından üreticilere “Meyvecilikte Tür ve Anaç Seçim ve, Meyveciliğimin Genel Prensipleri” Konularında seminer verilmiş, çiftçilerin sorduğu sorulara çözüm önerileri getirilmiştir. 

Çanakkale, Lapseki Meyve Üreticileri Birliği tarafından düzenlenen, Çanakkale Tarım İl ve Lapseki Tarım İlçe Müdürlüklerinin de katkıları ile gerçekleşen eğitim toplantısı 1Aralık 2007 tarihinde Lapseki’de meyve üreticilerinin yoğun ilgisi ile gerçekleşmiştir. Toplantıda; İrgeler Tarım Teknik Danışmanı Dr. Yaşar Erbil “Elma, Şeftali, Nektarin ve Japon Grubu Eriklerde Üretime Giren Yeni Çeşitler ve Meyve Klonal Anaçları”  konulu sunumunu yapmış, üreticilerin sorularını cevaplandırmıştır, Toplantıda ayrıca Çanakkale Tarım İl ve İlçe Müdürlüğü teknik elamanlarınca, “Meyvecilikte Bitki Koruma ve Yetiştiricilikle İlgili Sorunlar, Meyve İhracatında Dikkat Edilmesi Gereken.Hususlar” konularında bilgi  verilmiştir.Son 5 Haber
> 2013 Yılı Tarım Fuarlarımız...
> Fransız IPS ile 14 şeftali, nektarin ve erik çeşidinin...
> TOPRAK İNSANI AÇ BIRAKMAZ...
> YURT DIŞINDAN ZİYARETÇİLERİMİZ VARDI...
> AGROEXPO EURASİA 5. ULUSLARARASI TARIM VE HAYVANCILIK ...
 
Ana Sayfa        Firma Profili       Hizmetlerimiz       Ürünler ve Üretim       Yetiştirici Bilgileri       Hasat Tarihleri       Sertifikalarımız       Linkler       İletişim

Tüm Hakları Saklıdır. 2007 İrgeler Fidancılık.